    MACOM Technology Solutions MSWSH-020-30
    Part No.:
    MSWSH-020-30
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    RF Diodes
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMSWSH-020-30.pdf
    Description:
    SWITCH,RF,2012 PKG
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Diode Type:
    PIN - Single
    Voltage - Peak Reverse (Max):
    100V
    Current - Max:
    100 mA
    Capacitance @ Vr, F:
    0.13pF @ 10V, 1MHz
    Resistance @ If, F:
    900mOhm @ 50mA, 500MHz
    Power Dissipation (Max):
    20 W
    Operating Temperature:
    175°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    2012
    1. How to order MSWSH-020-30 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MSWSH-020-30 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSWSH-020-30?
    Image MSWSH-020-30 MSWSHC-040-40 MSWSH-040-30 MSWSHB-020-30 MSWSH-100-30
    Part Number MSWSH-020-30 MSWSHC-040-40 MSWSH-040-30 MSWSHB-020-30 MSWSH-100-30
    Series - - - - -
    Package/Case 0805 (2012 Metric) 2-SMD, No Lead 0805 (2012 Metric) 0805 (2012 Metric) CM22
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tray
    Product Status Active Active Last Time Buy Obsolete Active
    Diode Type PIN - Single PIN - Single PIN - Single PIN - Single PIN - Single
    Voltage - Peak Reverse (Max) 100V 300V 500V 200V 700V
    Current - Max 100 mA 200 mA 500 mA 200 mA -
    Capacitance @ Vr, F 0.13pF @ 10V, 1MHz - 0.42pF @ 50V, 1MHz - 0.4pF @ 50V, 1MHz
    Resistance @ If, F 900mOhm @ 50mA, 500MHz - 360mOhm @ 100mA, 500MHz - 600mOhm @ 100mA, 500MHz
    Power Dissipation (Max) 20 W - 40 W 40 W 100 W
    Operating Temperature 175°C (TJ) 175°C (TJ) 175°C (TJ) 175°C (TJ) 175°C (TJ)