    MACOM Technology Solutions MRF1000MB
    Part No.:
    MRF1000MB
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Bipolar RF Transistors
    Package:
    332A-02
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMRF1000MB.pdf
    Description:
    RF TRANS NPN 20V 332A-03
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    Package/Case:
    332A-02
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Transistor Type:
    NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    20V
    Frequency - Transition:
    Noise Figure (dB Typ @ f):
    Gain:
    10.7dB ~ 12dB
    Power - Max:
    700mW
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    10 @ 100mA, 5V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    200mA
    Operating Temperature:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    332A-03, Style 2
    1. How to order MRF1000MB on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MRF1000MB price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MRF1000MB?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MRF1000MB.
    Image MRF1000MB
    Part Number MRF1000MB
    Manufacturer MACOM Technology Solutions
    Series -
    Package/Case 332A-02
    Packaging Tray
    Product Status Active
    Transistor Type NPN
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V
    Frequency - Transition -
    Noise Figure (dB Typ @ f) -
    Gain 10.7dB ~ 12dB
    Power - Max 700mW
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 10 @ 100mA, 5V
    Current - Collector (Ic) (Max) 200mA
    Operating Temperature -
    Grade -
    Qualification -
    Mounting Type Chassis Mount
    Supplier Device Package 332A-03, Style 2