    MACOM Technology Solutions MA4L021-1056
    Part No.:
    MA4L021-1056
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    RF Diodes
    Package:
    2-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMA4L021-1056.pdf
    Description:
    DIODE,PIN,BONDED,STRIPLINE,SI
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    MA4L
    Package/Case:
    2-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    Diode Type:
    PIN - Single
    Voltage - Peak Reverse (Max):
    35V
    Current - Max:
    100 mA
    Capacitance @ Vr, F:
    0.2pF @ 0V, 1MHz
    Resistance @ If, F:
    2.1Ohm @ 10mA, 500MHz
    Power Dissipation (Max):
    3 W
    Operating Temperature:
    175°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    ODS-1056
    1. How to order MA4L021-1056 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MA4L021-1056 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MA4L021-1056?
    Image MA4L021-134 MA4L021-1056 MA4L021-120
    Part Number MA4L021-134 MA4L021-1056 MA4L021-120
    Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
    Series - MA4L MA4L
    Package/Case Die 2-SMD, No Lead Die
    Packaging Bulk Tray Tray
    Product Status Active Active Active
    Diode Type PIN - Single PIN - Single PIN - Single
    Voltage - Peak Reverse (Max) 35V 35V 35V
    Current - Max 100 mA 100 mA 100 mA
    Capacitance @ Vr, F 0.2pF @ 0V, 1MHz 0.2pF @ 0V, 1MHz 0.2pF @ 0V, 1MHz
    Resistance @ If, F 2.1Ohm @ 10mA, 500MHz 2.1Ohm @ 10mA, 500MHz 2.1Ohm @ 10mA, 500MHz
    Power Dissipation (Max) - 3 W 3 W
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ) 175°C (TJ) 175°C (TJ)