    MACOM Technology Solutions GTRA364002FC-V1-R0
    Part No.:
    GTRA364002FC-V1-R0
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    H-37248C-4
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedGTRA364002FC-V1-R0.pdf
    Description:
    RF MOSFET HEMT 48V H-37248C-4
    Shipping
    Inventory:50
    Manufacturer:
    MACOM Technology Solutions
    Series:
    GaN
    Package/Case:
    H-37248C-4
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Technology:
    HEMT
    Configuration:
    Frequency:
    3.4GHz ~ 3.6GHz
    Gain:
    13dB
    Voltage - Test:
    48 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    220 mA
    Power - Output:
    400W
    Voltage - Rated:
    125 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    1. How to order GTRA364002FC-V1-R0 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the GTRA364002FC-V1-R0 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GTRA364002FC-V1-R0?
    Image GTRA364002FC-V1-R0 GTRA364002FC-V1-R2
    Part Number GTRA364002FC-V1-R0 GTRA364002FC-V1-R2
    Manufacturer MACOM Technology Solutions MACOM Technology Solutions
    Series GaN GaN
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Technology HEMT HEMT
    Configuration - -
    Frequency 3.4GHz ~ 3.6GHz 3.4GHz ~ 3.6GHz
    Gain 13dB 13dB
    Voltage - Test 48 V 48 V
    Current Rating (Amps) - -
    Noise Figure - -
    Current - Test 220 mA 220 mA
    Power - Output 400W 400W
    Voltage - Rated 125 V 125 V