    Littelfuse Inc. V481HA40
    Part No.:
    V481HA40
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 40mm, Formed Tabs
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV481HA40.pdf
    Description:
    VARISTOR 750V 40KA DISC 40MM
    Shipping
    Inventory:10
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package / Case:
    Disc 40mm, Formed Tabs
    Series:
    HA
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    480 V
    Maximum DC Volts:
    640 V
    Varistor Voltage (Min):
    675 V
    Varistor Voltage (Typ):
    750 V
    Varistor Voltage (Max):
    825 V
    Current - Surge:
    40 kA
    Energy:
    650J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    2700 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Bolt Mount
    1. How to order V481HA40 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V481HA40 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V481HA40?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V481HA40.
    7.How to contact us to get technical supports, such as V481HA40 pin diagram, V481HA40 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image V481HA40
    Part Number V481HA40
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package / Case Disc 40mm, Formed Tabs
    Series HA
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 480 V
    Maximum DC Volts 640 V
    Varistor Voltage (Min) 675 V
    Varistor Voltage (Typ) 750 V
    Varistor Voltage (Max) 825 V
    Current - Surge 40 kA
    Energy 650J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 2700 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)