    Littelfuse Inc. V321HF34
    Part No.:
    V321HF34
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Square 34mm, Tabs
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV321HF34.pdf
    Description:
    VARISTOR 510V 40KA SQUARE 34MM
    Shipping
    Inventory:68
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package / Case:
    Square 34mm, Tabs
    Series:
    HF34
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    320 V
    Maximum DC Volts:
    420 V
    Varistor Voltage (Min):
    459 V
    Varistor Voltage (Typ):
    510 V
    Varistor Voltage (Max):
    561 V
    Current - Surge:
    40 kA
    Energy:
    460J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    3800 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Bolt Mount
    1. How to order V321HF34 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V321HF34 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V321HF34?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V321HF34.
    7.How to contact us to get technical supports, such as V321HF34 pin diagram, V321HF34 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image V321HF34
    Part Number V321HF34
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package / Case Square 34mm, Tabs
    Series HF34
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 320 V
    Maximum DC Volts 420 V
    Varistor Voltage (Min) 459 V
    Varistor Voltage (Typ) 510 V
    Varistor Voltage (Max) 561 V
    Current - Surge 40 kA
    Energy 460J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 3800 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)