    Littelfuse Inc. V20P30AUTO
    Part No.:
    V20P30AUTO
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV20P30AUTO.pdf
    Description:
    VARISTOR 47V 5KA DISC 20MM
    Shipping
    Inventory:511
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    AUMOV™
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    30 V
    Maximum DC Volts:
    34 V
    Varistor Voltage (Min):
    42.3 V
    Varistor Voltage (Typ):
    47 V
    Varistor Voltage (Max):
    51.7 V
    Current - Surge:
    5 kA
    Energy:
    90J
    Capacitance @ Frequency:
    12000 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order V20P30AUTO on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V20P30AUTO price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V20P30AUTO?
    Image V20P30AUTO
    Part Number V20P30AUTO
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package / Case Disc 20mm
    Series AUMOV™
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 30 V
    Maximum DC Volts 34 V
    Varistor Voltage (Min) 42.3 V
    Varistor Voltage (Typ) 47 V
    Varistor Voltage (Max) 51.7 V
    Current - Surge 5 kA
    Energy 90J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 12000 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)