    Littelfuse Inc. V20P25AUTOL2T
    Part No.:
    V20P25AUTOL2T
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV20P25AUTOL2T.pdf
    Description:
    VARISTOR 39V 5KA DISC 20MM
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    AUMOV™
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    25 V
    Maximum DC Volts:
    28 V
    Varistor Voltage (Min):
    35.1 V
    Varistor Voltage (Typ):
    39 V
    Varistor Voltage (Max):
    42.9 V
    Current - Surge:
    5 kA
    Energy:
    77J
    Capacitance @ Frequency:
    13500 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order V20P25AUTOL2T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V20P25AUTOL2T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V20P25AUTOL2T?
    Image V20P25AUTOL2T
    Part Number V20P25AUTOL2T
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package / Case Disc 20mm
    Series AUMOV™
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 25 V
    Maximum DC Volts 28 V
    Varistor Voltage (Min) 35.1 V
    Varistor Voltage (Typ) 39 V
    Varistor Voltage (Max) 42.9 V
    Current - Surge 5 kA
    Energy 77J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 13500 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)