    Littelfuse Inc. V20E95AUTOL2T
    Part No.:
    V20E95AUTOL2T
    Package:
    Disc 20mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV20E95AUTOL2T.pdf
    Description:
    VARISTOR 150V 6.5KA DISC 20MM
    Package / Case:
    Disc 20mm
    Series:
    AUMOV™
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    95 V
    Maximum DC Volts:
    125 V
    Varistor Voltage (Min):
    135 V
    Varistor Voltage (Typ):
    150 V
    Varistor Voltage (Max):
    165 V
    Current - Surge:
    6.5 kA
    Energy:
    45J
    Capacitance @ Frequency:
    3700 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order V20E95AUTOL2T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V20E95AUTOL2T price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V20E95AUTOL2T?
    Image V20E95AUTOL2T
    Part Number V20E95AUTOL2T
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package / Case Disc 20mm
    Series AUMOV™
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 95 V
    Maximum DC Volts 125 V
    Varistor Voltage (Min) 135 V
    Varistor Voltage (Typ) 150 V
    Varistor Voltage (Max) 165 V
    Current - Surge 6.5 kA
    Energy 45J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 3700 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)