    Littelfuse Inc. V14P385AUTO2T
    Part No.:
    V14P385AUTO2T
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 14mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV14P385AUTO2T.pdf
    Description:
    VARISTOR 620V 6.5KA DISC 14MM
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package / Case:
    Disc 14mm
    Series:
    AUMOV™
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    385 V
    Maximum DC Volts:
    505 V
    Varistor Voltage (Min):
    558 V
    Varistor Voltage (Typ):
    620 V
    Varistor Voltage (Max):
    682 V
    Current - Surge:
    6.5 kA
    Energy:
    175J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    360 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Automotive
    Qualification:
    AEC-Q200
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order V14P385AUTO2T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V14P385AUTO2T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V14P385AUTO2T?
    Image V14P385AUTO2T
    Part Number V14P385AUTO2T
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package / Case Disc 14mm
    Series AUMOV™
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Maximum AC Volts 385 V
    Maximum DC Volts 505 V
    Varistor Voltage (Min) 558 V
    Varistor Voltage (Typ) 620 V
    Varistor Voltage (Max) 682 V
    Current - Surge 6.5 kA
    Energy 175J
    Number of Circuits 1
    Capacitance @ Frequency 360 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)