    Littelfuse Inc. V100ZA15P
    Part No.:
    V100ZA15P
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Varistors, MOVs
    Package:
    Disc 14mm
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedV100ZA15P.pdf
    Description:
    VARISTOR 100V 4.5KA DISC 14MM
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package / Case:
    Disc 14mm
    Series:
    ZA
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Maximum AC Volts:
    60 V
    Maximum DC Volts:
    81 V
    Varistor Voltage (Min):
    90 V
    Varistor Voltage (Typ):
    100 V
    Varistor Voltage (Max):
    110 V
    Current - Surge:
    4.5 kA
    Energy:
    20J
    Number of Circuits:
    1
    Capacitance @ Frequency:
    2900 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 85°C (TA)
    Features:
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Through Hole
    1. How to order V100ZA15P on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the V100ZA15P price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of V100ZA15P?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of V100ZA15P.
    Image V100ZA15P V100ZA15PX2855 V100ZA15PX1347
    Part Number V100ZA15P V100ZA15PX2855 V100ZA15PX1347
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package / Case Disc 14mm Disc 14mm Disc 14mm
    Series ZA ZA ZA
    Packaging Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active
    Maximum AC Volts 60 V 60 V 60 V
    Maximum DC Volts 81 V 81 V 81 V
    Varistor Voltage (Min) 90 V 90 V 90 V
    Varistor Voltage (Typ) 100 V 100 V 100 V
    Varistor Voltage (Max) 110 V 110 V 110 V
    Current - Surge 4.5 kA 4.5 kA 4.5 kA
    Energy 20J 20J 20J
    Number of Circuits 1 1 1
    Capacitance @ Frequency 2900 pF @ 1 MHz 2900 pF @ 1 MHz 2900 pF @ 1 MHz
    Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA) -55°C ~ 85°C (TA) -55°C ~ 85°C (TA)