    Littelfuse Inc. TPSMF4L48A
    Part No.:
    TPSMF4L48A
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTPSMF4L48A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 48VWM 77.4VC SOD123FL
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    48V
    Voltage - Breakdown (Min):
    53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    77.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    5.2A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    1. How to order TPSMF4L48A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TPSMF4L48A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TPSMF4L48A?
    Image TPSMF4L48A
    Part Number TPSMF4L48A
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V
    Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 5.2A
    Power - Peak Pulse 400W
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)