    Littelfuse Inc. TPSMF4L24A
    Part No.:
    TPSMF4L24A
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedTPSMF4L24A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123FL
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    24V
    Voltage - Breakdown (Min):
    26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    38.9V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    10.3A
    Power - Peak Pulse:
    400W
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Supplier Device Package:
    1. How to order TPSMF4L24A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the TPSMF4L24A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TPSMF4L24A?
    Image TPSMF4L24A
    Part Number TPSMF4L24A
    Bidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V
    Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A
    Power - Peak Pulse 400W
    Capacitance @ Frequency -
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)