    Littelfuse Inc. Q2010N4RP
    Part No.:
    Q2010N4RP
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    TRIACs
    Package:
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedQ2010N4RP.pdf
    Description:
    TRIAC 200V 10A TO263
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Obsolete
    Triac Type:
    Standard
    Voltage - Off State:
    200 V
    Current - On State (It (RMS)) (Max):
    10 A
    Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):
    1.3 V
    Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):
    100A, 120A
    Current - Gate Trigger (Igt) (Max):
    25 mA
    Current - Hold (Ih) (Max):
    35 mA
    Configuration:
    Single
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    TO-263 (D2PAK)
    1. How to order Q2010N4RP on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the Q2010N4RP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of Q2010N4RP?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of Q2010N4RP.
    Image Q2010N4RP
    Part Number Q2010N4RP
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Series -
    Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Obsolete
    Triac Type Standard
    Voltage - Off State 200 V
    Current - On State (It (RMS)) (Max) 10 A
    Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V
    Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 100A, 120A
    Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 25 mA
    Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA
    Configuration Single
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)