    Littelfuse Inc. IXFA22N65X2-TRL
    Part No.:
    IXFA22N65X2-TRL
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    FETs, MOSFETs
    Package:
    TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedIXFA22N65X2-TRL.pdf
    Description:
    MOSFET N-CH 650V 22A TO263
    Shipping
    Inventory:800
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    HiPerFET™, Ultra X2
    Package/Case:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    FET Type:
    N-Channel
    Technology:
    MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss):
    650 V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
    22A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On):
    10V
    Rds On (Max) @ Id, Vgs:
    145mOhm @ 11A, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id:
    5V @ 1.5mA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
    37 nC @ 10 V
    Vgs (Max):
    ±30V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
    2190 pF @ 25 V
    FET Feature:
    Power Dissipation (Max):
    390W (Tc)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    TO-263 (D2PAK)
    1. How to order IXFA22N65X2-TRL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the IXFA22N65X2-TRL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of IXFA22N65X2-TRL?
    Image IXFA22N65X2 IXFA22N65X2-TRL
    Part Number IXFA22N65X2 IXFA22N65X2-TRL
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Series HiPerFET™, Ultra X2 HiPerFET™, Ultra X2
    Package/Case TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
    Packaging Tube Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    FET Type N-Channel N-Channel
    Technology MOSFET (Metal Oxide) MOSFET (Metal Oxide)
    Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V 650 V
    Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Tc) 22A (Tc)
    Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V 10V
    Rds On (Max) @ Id, Vgs 160mOhm @ 11A, 10V 145mOhm @ 11A, 10V
    Vgs(th) (Max) @ Id 5.5V @ 1.5mA 5V @ 1.5mA
    Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 38 nC @ 10 V 37 nC @ 10 V
    Vgs (Max) ±30V ±30V
    Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2310 pF @ 25 V 2190 pF @ 25 V
    FET Feature - -
    Power Dissipation (Max) 390W (Tc) 390W (Tc)
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)