    Littelfuse Inc. ALT115-S-SW
    Part No.:
    ALT115-S-SW
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Power Relays, Over 2 Amps
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedALT115-S-SW.pdf
    Description:
    RELAY IMPULSE SPDT 115V
    Shipping
    Inventory:1
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Series:
    ALT
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Socketable
    Coil Voltage:
    115VAC
    Contact Form:
    SPDT (1 Form C)
    Contact Rating (Current):
    Switching Voltage:
    240VAC - Nom
    Load - Max Switching:
    Coil Current:
    Coil Type:
    Latching, Single Coil
    Features:
    Debounce Delay
    Termination Style:
    Plug In, 8 Pin (Octal)
    Seal Rating:
    Coil Insulation:
    Must Operate Voltage:
    Must Release Voltage:
    Operate Time:
    Release Time:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 50°C
    Contact Material:
    Relay Type:
    Impulse
    Grade:
    Qualification:
    1. How to order ALT115-S-SW on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ALT115-S-SW price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ALT115-S-SW?
    Image ALT115-S ALT115-S-SW ALT115-X-SW ALT115-X
    Part Number ALT115-S ALT115-S-SW ALT115-X-SW ALT115-X
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Series ALT ALT ALT -
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active
    Mounting Type Socketable Socketable Socketable Socketable
    Coil Voltage 115VAC 115VAC 115VAC 115VAC
    Contact Form SPDT (1 Form C) SPDT (1 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C)
    Switching Voltage 240VAC - Nom 240VAC - Nom 240VAC - Nom 240VAC - Nom
    Load - Max Switching - - - -
    Coil Current - - - -
    Features Debounce Delay Debounce Delay Debounce Delay Debounce Delay
    Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal) Plug In, 8 Pin (Octal)
    Seal Rating - - - -
    Coil Insulation - - - -
    Must Operate Voltage - - - -
    Must Release Voltage - - - -
    Operate Time - - - -
    Release Time - - - -
    Operating Temperature -40°C ~ 50°C -40°C ~ 50°C -40°C ~ 50°C -40°C ~ 50°C