    Littelfuse Inc. 0AGU050.T
    Part No.:
    0AGU050.T
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0AGU050.T.pdf
    Description:
    FUSE GLASS 50A 32VAC 32VDC
    Shipping
    Inventory:20
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    AGU
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Requires Holder
    Fuse Type:
    Cartridge, Glass
    Current Rating (Amps):
    50 A
    Voltage Rating - AC:
    32 V
    Voltage Rating - DC:
    32 V
    Response Time:
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    Melting I²t:
    Approval Agency:
    Operating Temperature:
    Color:
    Size / Dimension:
    0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
    1. How to order 0AGU050.T on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 0AGU050.T price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0AGU050.T?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0AGU050.T.
    Image 0AGU050.T
    Part Number 0AGU050.T
    Manufacturer Littelfuse Inc.
    Package/Case
    Series AGU
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Mounting Type Requires Holder
    Fuse Type Cartridge, Glass
    Current Rating (Amps) 50 A
    Voltage Rating - AC 32 V
    Voltage Rating - DC 32 V
    Response Time -
    Melting I²t -
    Approval Agency -
    Operating Temperature -
    Color -
    Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)