    Littelfuse Inc. 045106.3MRL
    Part No.:
    045106.3MRL
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Description:
    FUSE BRD MNT 6.3A 125VAC/VDC SMD
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    NANO²® 451
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Fuse Type:
    Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps):
    6.3 A
    Voltage Rating - AC:
    125 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V
    Response Time:
    Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    50A
    Melting I²t:
    9.17
    Approval Agency:
    CSA, PSE, UL
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
    1. How to order 045106.3MRL on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 045106.3MRL price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 045106.3MRL?
    Image 045106.3MRL 045106.3MRSN
    Part Number 045106.3MRL 045106.3MRSN
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case
    Series NANO²® 451 NANO²® 451
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Mounting Type Surface Mount Surface Mount
    Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded) Board Mount (Cartridge Style Excluded)
    Current Rating (Amps) 6.3 A 6.3 A
    Voltage Rating - AC 125 V 125 V
    Voltage Rating - DC 125 V -
    Response Time Fast Blow Fast Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A 50A
    Melting I²t 9.17 9.17
    Approval Agency CSA, PSE, UL CSA, METI, UR
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Color - -
    Size / Dimension 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm) 0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)