    Littelfuse Inc. 0325010.MXP
    Part No.:
    0325010.MXP
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Category:
    Fuses
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited0325010.MXP.pdf
    Description:
    FUSE CERAMIC 10A 250VAC 3AB 3AG
    Shipping
    Inventory:286
    Manufacturer:
    Littelfuse Inc.
    Package/Case:
    Series:
    325
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Through Hole
    Fuse Type:
    Cartridge, Ceramic
    Current Rating (Amps):
    10 A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    Response Time:
    Slow Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage:
    400A
    Melting I²t:
    137.0
    Approval Agency:
    CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Color:
    Size / Dimension:
    0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)
    1. How to order 0325010.MXP on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 0325010.MXP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 0325010.MXP?
    Image 0325010.MXP 0325010.HXP
    Part Number 0325010.MXP 0325010.HXP
    Manufacturer Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
    Package/Case
    Series 325 325
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Mounting Type Through Hole Through Hole
    Fuse Type Cartridge, Ceramic Cartridge, Ceramic
    Current Rating (Amps) 10 A 10 A
    Voltage Rating - AC 250 V 250 V
    Voltage Rating - DC - -
    Response Time Slow Blow Slow Blow
    Breaking Capacity @ Rated Voltage 400A 400A
    Melting I²t 137.0 137.0
    Approval Agency CE, CSA, K-MARK, PSE, UL CE, CSA, K-MARK, PSE, UL
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
    Color - -
    Size / Dimension 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm) 0.275" Dia x 1.288" L (6.99mm x 32.72mm)