    KYOCERA AVX 04023J2R5BBSTR
    Part No.:
    04023J2R5BBSTR
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Thin Film Capacitors
    Package:
    0402 (1005 Metric)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited04023J2R5BBSTR.pdf
    Description:
    CAP THIN FILM 2.5PF 25V 0402
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    Accu-P®
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Capacitance:
    2.5 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage - Rated:
    25 V
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    RF, High Q, Low Loss
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    1. How to order 04023J2R5BBSTR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 04023J2R5BBSTR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 04023J2R5BBSTR?
    Image 04023J2R5BBSTR\500 04023J2R5BBSTR
    Part Number 04023J2R5BBSTR\500 04023J2R5BBSTR
    Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
    Series * Accu-P®
    Package/Case - 0402 (1005 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Capacitance - 2.5 pF
    Tolerance - ±0.1pF
    Voltage - Rated - 25 V
    Mounting Type - Surface Mount
    Operating Temperature - -55°C ~ 125°C
    Features - RF, High Q, Low Loss
    Size / Dimension - 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
    Height - Seated (Max) - 0.020" (0.50mm)