    KYOCERA AVX 04023J2R2QBSTR
    Part No.:
    04023J2R2QBSTR
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited04023J2R2QBSTR.pdf
    Description:
    CAP THIN FILM 2.2PF 25V 0402
    Capacitance:
    2.2 pF
    Tolerance:
    ±0.03pF
    Voltage - Rated:
    25 V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
    Height - Seated (Max):
    0.020" (0.50mm)
    1. How to order 04023J2R2QBSTR on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 04023J2R2QBSTR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 04023J2R2QBSTR?
    Image 04023J2R2QBSTR 04023J2R2QBSTR\500
    Part Number 04023J2R2QBSTR 04023J2R2QBSTR\500
    Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX
    Series Accu-P® *
    Package/Case 0402 (1005 Metric) -
    Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Product Status Active Active
    Capacitance 2.2 pF -
    Tolerance ±0.03pF -
    Voltage - Rated 25 V -
    Mounting Type Surface Mount -
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C -
    Features RF, High Q, Low Loss -
    Size / Dimension 0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm) -
    Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm) -