    Infineon Technologies FF450R33T3E3P2BPSA1
    Part No.:
    FF450R33T3E3P2BPSA1
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Category:
    IGBT Modules
    Package:
    Module
    Description:
    IGBT MOD 3300V 450A AGXHP100-3
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Series:
    XHP™3
    Package/Case:
    Module
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Active
    IGBT Type:
    Trench Field Stop
    Configuration:
    Half Bridge
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    3300 V
    Current - Collector (Ic) (Max):
    450 A
    Power - Max:
    1000000 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
    2.75V @ 15V, 450A
    Current - Collector Cutoff (Max):
    5 mA
    Input Capacitance (Cies) @ Vce:
    Input:
    Standard
    NTC Thermistor:
    No
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 150°C
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Supplier Device Package:
    AG-XHP100-3
    1. How to order FF450R33T3E3P2BPSA1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FF450R33T3E3P2BPSA1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FF450R33T3E3P2BPSA1?
    Image FF450R33T3E3P2BPSA1
    Part Number FF450R33T3E3P2BPSA1
    Manufacturer Infineon Technologies
    Series XHP™3
    Package/Case Module
    Packaging Tray
    Product Status Active
    IGBT Type Trench Field Stop
    Configuration Half Bridge
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 3300 V
    Current - Collector (Ic) (Max) 450 A
    Power - Max 1000000 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.75V @ 15V, 450A
    Current - Collector Cutoff (Max) 5 mA
    Input Standard
    NTC Thermistor No
    Operating Temperature -40°C ~ 150°C