    Infineon Technologies BSM10GP60BOSA1
    Part No.:
    BSM10GP60BOSA1
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Category:
    IGBT Modules
    Package:
    Description:
    BSM10GP60 - IGBT MODULE 600V 20A
    Shipping
    Inventory:125
    Manufacturer:
    Infineon Technologies
    Series:
    Package/Case:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    IGBT Type:
    Configuration:
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    Current - Collector (Ic) (Max):
    Power - Max:
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
    Current - Collector Cutoff (Max):
    Input Capacitance (Cies) @ Vce:
    Input:
    NTC Thermistor:
    Operating Temperature:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order BSM10GP60BOSA1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the BSM10GP60BOSA1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BSM10GP60BOSA1?
    Image BSM10GP60BOSA1 BSM10GP60BOSA1
    Part Number BSM10GP60BOSA1 BSM10GP60BOSA1
    Manufacturer Infineon Technologies Infineon Technologies
    Series * -
    Package/Case - Module
    Packaging Bulk Tray
    Product Status Active Obsolete
    IGBT Type - -
    Configuration - Three Phase Inverter
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) - 600 V
    Current - Collector (Ic) (Max) - 20 A
    Power - Max - 80 W
    Vce(on) (Max) @ Vge, Ic - 2.35V @ 15V, 10A
    Current - Collector Cutoff (Max) - 500 µA
    Input Capacitance (Cies) @ Vce - 600 pF @ 25 V
    Input - Three Phase Bridge Rectifier
    NTC Thermistor - Yes
    Operating Temperature - -40°C ~ 125°C