    Harris Corporation CA3083M96
    Part No.:
    CA3083M96
    Manufacturer:
    Harris Corporation
    Category:
    Bipolar Transistor Arrays
    Package:
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedCA3083M96.pdf
    Description:
    TRANS 5NPN 15V 100MA 16-SOIC
    Manufacturer:
    Harris Corporation
    Series:
    Package/Case:
    16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Transistor Type:
    5 NPN
    Current - Collector (Ic) (Max):
    100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
    15V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
    700mV @ 5mA, 50mA
    Current - Collector Cutoff (Max):
    10µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
    40 @ 50mA, 3V
    Power - Max:
    500mW
    Frequency - Transition:
    450MHz
    Operating Temperature:
    150°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    16-SOIC
    1. How to order CA3083M96 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the CA3083M96 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA3083M96?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CA3083M96.
    Image CA3083M96
    Part Number CA3083M96
    Manufacturer Harris Corporation
    Series -
    Package/Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Transistor Type 5 NPN
    Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
    Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 15V
    Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 700mV @ 5mA, 50mA
    Current - Collector Cutoff (Max) 10µA
    DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 40 @ 50mA, 3V
    Power - Max 500mW
    Frequency - Transition 450MHz
    Operating Temperature 150°C (TJ)