    Grayhill Inc. 34ASP11B2V2RT
    Part No.:
    34ASP11B2V2RT
    Manufacturer:
    Grayhill Inc.
    Category:
    Toggle Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited34ASP11B2V2RT.pdf
    Description:
    SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
    Manufacturer:
    Grayhill Inc.
    Series:
    34A
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Through Hole
    Circuit:
    SPDT
    Switch Function:
    On-On
    Current Rating (Amps):
    0.4VA (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    20 V
    Voltage Rating - DC:
    20 V
    Actuator Type:
    Standard Round
    Actuator Length:
    10.41mm
    Illumination:
    Non-Illuminated
    Illumination Type, Color:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Termination Style:
    PC Pin
    Panel Cutout Dimensions:
    Bushing Thread:
    Unthreaded
    Ingress Protection:
    Features:
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    1. How to order 34ASP11B2V2RT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 34ASP11B2V2RT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 34ASP11B2V2RT?
    Image 34ASP11B2V2RT
    Part Number 34ASP11B2V2RT
    Manufacturer Grayhill Inc.
    Series 34A
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Mounting Type Through Hole
    Circuit SPDT
    Switch Function On-On
    Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC)
    Voltage Rating - AC 20 V
    Voltage Rating - DC 20 V
    Actuator Type Standard Round
    Actuator Length 10.41mm
    Illumination Non-Illuminated
    Illumination Type, Color -
    Termination Style PC Pin
    Panel Cutout Dimensions -
    Bushing Thread Unthreaded
    Ingress Protection -
    Features -
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C