    Grayhill Inc. 34ADP12B3M3QT
    Part No.:
    34ADP12B3M3QT
    Manufacturer:
    Grayhill Inc.
    Category:
    Toggle Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited34ADP12B3M3QT.pdf
    Description:
    SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V
    Manufacturer:
    Grayhill Inc.
    Series:
    34A
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Circuit:
    DPDT
    Switch Function:
    On-On
    Current Rating (Amps):
    5A (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    125 V
    Voltage Rating - DC:
    28 V
    Actuator Type:
    Standard Round
    Actuator Length:
    6.86mm
    Illumination:
    Non-Illuminated
    Illumination Type, Color:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Termination Style:
    Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 6.35mm Dia
    Bushing Thread:
    1/4-40
    Ingress Protection:
    Features:
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    1. How to order 34ADP12B3M3QT on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 34ADP12B3M3QT price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 34ADP12B3M3QT?
    Image 34ADP12B3M3QT
    Part Number 34ADP12B3M3QT
    Manufacturer Grayhill Inc.
    Series 34A
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Mounting Type Panel Mount
    Circuit DPDT
    Switch Function On-On
    Current Rating (Amps) 5A (AC/DC)
    Voltage Rating - AC 125 V
    Voltage Rating - DC 28 V
    Actuator Type Standard Round
    Actuator Length 6.86mm
    Illumination Non-Illuminated
    Illumination Type, Color -
    Termination Style Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
    Panel Cutout Dimensions Circular - 6.35mm Dia
    Bushing Thread 1/4-40
    Ingress Protection -
    Features -
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C