    Freescale Semiconductor MRF21010LR1
    Part No.:
    MRF21010LR1
    Manufacturer:
    Freescale Semiconductor
    Category:
    Single FETs, MOSFETs
    Package:
    NI-360
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedMRF21010LR1.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 28V NI360
    Manufacturer:
    Freescale Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    NI-360
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Technology:
    LDMOS
    Configuration:
    Frequency:
    2.17GHz
    Gain:
    13.5dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current Rating (Amps):
    Noise Figure:
    Current - Test:
    100 mA
    Power - Output:
    10W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Supplier Device Package:
    1. How to order MRF21010LR1 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the MRF21010LR1 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MRF21010LR1?
    Image MRF21010LR1
    Part Number MRF21010LR1
    Manufacturer Freescale Semiconductor
    Series -
    Package/Case NI-360
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Technology LDMOS
    Configuration -
    Frequency 2.17GHz
    Gain 13.5dB
    Voltage - Test 28 V
    Current Rating (Amps) -
    Noise Figure -
    Current - Test 100 mA
    Power - Output 10W
    Voltage - Rated 65 V