    Ferroxcube E64/10/50-3F4
    Part No.:
    E64/10/50-3F4
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedE64/10/50-3F4.pdf
    Description:
    FERRITE CORE E 3F4
    Material:
    3F4
    Height:
    0.402" (10.20mm)
    Length:
    2.520" (64.00mm)
    Width:
    2.000" (50.80mm)
    1. How to order E64/10/50-3F4 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the E64/10/50-3F4 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of E64/10/50-3F4?
    Image E64/10/50-3F36 E64/10/50-3F4 E64/10/50-3C95 E64/10/50-3C92 E64/10/50-3C90
    Part Number E64/10/50-3F36 E64/10/50-3F4 E64/10/50-3C95 E64/10/50-3C92 E64/10/50-3C90
    Manufacturer Ferroxcube Ferroxcube Ferroxcube Ferroxcube Ferroxcube
    Series - - - - -
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Core Type E E E E E
    Material 3F36 3F4 3C95 3C92 3C90
    Finish Uncoated Uncoated Uncoated Uncoated Uncoated
    Height 0.402" (10.20mm) 0.402" (10.20mm) 0.402" (10.20mm) 0.402" (10.20mm) 0.402" (10.20mm)
    Length 2.520" (64.00mm) 2.520" (64.00mm) 2.520" (64.00mm) 2.520" (64.00mm) 2.520" (64.00mm)
    Width 2.000" (50.80mm) 2.000" (50.80mm) 2.000" (50.80mm) 2.000" (50.80mm) 2.000" (50.80mm)