    Ferroxcube E64/10/50-3C97-A1600-E
    Part No.:
    E64/10/50-3C97-A1600-E
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedE64/10/50-3C97-A1600-E.pdf
    Description:
    FERRITE CORE E 3C97
    Material:
    3C97
    Height:
    0.402" (10.20mm)
    Length:
    2.520" (64.00mm)
    Width:
    2.000" (50.80mm)