    E-T-A REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
    Part No.:
    REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedREX12-TA2-107-DC24V-4A/4A.pdf
    Description:
    CIR BRKR 4A 24VDC PUSH TO RESET
    Shipping
    Inventory:120
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    REX12
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Holder
    Breaker Type:
    Solid State
    Current Rating (Amps):
    4A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    30 V
    Actuator Type:
    Push to Reset
    Number of Poles:
    2
    Illumination:
    Green, Orange, Red
    Illumination Voltage (Nominal):
    Approval Agency:
    UL1310, UL2367, UL508
    1. How to order REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of REX12-TA2-107-DC24V-4A/4A?
    Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
    Series REX12 REX12D REX12D REX12 REX12D
    Packaging Box Bulk Bulk Box Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Holder DIN Rail DIN Rail Holder DIN Rail
    Breaker Type Solid State Solid State Solid State Solid State Solid State
    Current Rating (Amps) 4A 10A 6A 8A 4A
    Voltage Rating - AC - - - - -
    Voltage Rating - DC 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V