    E-T-A 2-5700-IG1-P10-DD-3A
    Part No.:
    2-5700-IG1-P10-DD-3A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited2-5700-IG1-P10-DD-3A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC
    Shipping
    Inventory:104
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    2-5700
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    3A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V
    Actuator Type:
    Push-Push
    Number of Poles:
    1
    Illumination:
    None
    Illumination Voltage (Nominal):
    Approval Agency:
    CSA C22.2 No 235, GB 17701, IEC 60934, UL1077
    1. How to order 2-5700-IG1-P10-DD-3A on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 2-5700-IG1-P10-DD-3A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 2-5700-IG1-P10-DD-3A?
    Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
    Series 2-5700 2-5700 2-5700 2210-T2 2210-T2
    Packaging Bag Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount DIN Rail DIN Rail
    Breaker Type Thermal Thermal Thermal Thermal Magnetic Thermal Magnetic
    Current Rating (Amps) 10A 3A 3A 3A 8A
    Voltage Rating - AC 250 V 250 V 250 V 480 V 480 V
    Voltage Rating - DC 50 V 50 V 50 V 65 V 65 V