    E-T-A 2-5700-IG1-K10-DD-20A
    Part No.:
    2-5700-IG1-K10-DD-20A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited2-5700-IG1-K10-DD-20A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
    Shipping
    Inventory:37
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    2-5700
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V