    E-Switch 200MSP4T1B1M2RE
    Part No.:
    200MSP4T1B1M2RE
    Manufacturer:
    E-Switch
    Category:
    Toggle Switches
    Package:
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited200MSP4T1B1M2RE.pdf
    Description:
    SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
    Manufacturer:
    E-Switch
    Series:
    200
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Circuit:
    SPDT
    Switch Function:
    Mom-Off-Mom
    Current Rating (Amps):
    0.4VA (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    20 V
    Voltage Rating - DC:
    20 V
    Actuator Type:
    Standard Round
    Actuator Length:
    9.40mm
    Illumination:
    Non-Illuminated
    Illumination Type, Color:
    Illumination Voltage (Nominal):
    Termination Style:
    PC Pin
    Panel Cutout Dimensions:
    Circular - 4.95mm Dia
    Bushing Thread:
    10-48
    Ingress Protection:
    Features:
    Epoxy Sealed Terminals
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    1. How to order 200MSP4T1B1M2RE on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the 200MSP4T1B1M2RE price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 200MSP4T1B1M2RE?
    Image 200MSP4T1B1M2REH 200MSP4T1B1M2RE
    Part Number 200MSP4T1B1M2REH 200MSP4T1B1M2RE
    Manufacturer E-Switch E-Switch
    Series 200 200
    Packaging Bulk Bulk
    Product Status Active Active
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount
    Circuit SPDT SPDT
    Switch Function Mom-Off-Mom Mom-Off-Mom
    Current Rating (Amps) 0.4VA (AC/DC) 0.4VA (AC/DC)
    Voltage Rating - AC 20 V 20 V
    Voltage Rating - DC 20 V 20 V
    Actuator Type Standard Round Standard Round
    Actuator Length 9.40mm 9.40mm
    Illumination Non-Illuminated Non-Illuminated
    Illumination Type, Color - -
    Termination Style PC Pin PC Pin
    Panel Cutout Dimensions Circular - 4.95mm Dia Circular - 4.95mm Dia
    Bushing Thread 10-48 10-48
    Ingress Protection - -
    Features Epoxy Sealed Terminals Epoxy Sealed Terminals
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C -30°C ~ 85°C