    EPCOS - TDK Electronics B59100C0130A070
    Part No.:
    B59100C0130A070
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Category:
    PTC Thermistors
    Package:
    Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB59100C0130A070.pdf
    Description:
    SENSOR PTC 100OHM RADIAL
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Series:
    B59100
    Package/Case:
    Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Resistance @ 25°C:
    100 Ohms
    Resistance Tolerance:
    Operating Temperature:
    90°C ~ 150°C
    Power - Max:
    Mounting Type:
    Through Hole
    Grade:
    Qualification:
    Supplier Device Package:
    1. How to order B59100C0130A070 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B59100C0130A070 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B59100C0130A070?
    Image B59100C0130A070
    Part Number B59100C0130A070
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Series B59100
    Package/Case Disc, 4.0mm Dia x 3.5mm W
    Packaging Bulk
    Product Status Active
    Resistance @ 25°C 100 Ohms
    Resistance Tolerance -
    Operating Temperature 90°C ~ 150°C