    EPCOS - TDK Electronics B32922H3224M
    Part No.:
    B32922H3224M
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB32922H3224M.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.22UF 20% 630VDC RAD
    Shipping
    Inventory:978
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    305V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 110°C
    Size / Dimension:
    0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.551" (14.00mm)
    Lead Spacing:
    0.591" (15.00mm)
    Applications:
    Automotive; EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    AEC-Q200, X2
    Features:
    85C/85% Humidity
    1. How to order B32922H3224M on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B32922H3224M price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32922H3224M?
    Image B32922H3224M
    Part Number B32922H3224M
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.22 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 305V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -40°C ~ 110°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.709" L x 0.315" W (18.00mm x 8.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
    Applications Automotive; EMI, RFI Suppression
    Ratings AEC-Q200, X2
    Features 85C/85% Humidity