    EPCOS - TDK Electronics B32922C3104M003
    Part No.:
    B32922C3104M003
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Category:
    Film Capacitors
    Package:
    Radial
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB32922C3104M003.pdf
    Description:
    FILM CAP MKP X2 0.1F 20% 305VAC
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case:
    Radial
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    305V
    Voltage Rating - DC:
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 110°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.413" (10.50mm)
    Termination:
    PC Pins
    Lead Spacing:
    0.591" (15.00mm)
    Applications:
    EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    X2
    Features:
    1. How to order B32922C3104M003 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B32922C3104M003 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32922C3104M003?
    Image B32922C3104M003
    Part Number B32922C3104M003
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 305V
    Voltage Rating - DC -
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -40°C ~ 110°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.591" (15.00mm)