    EPCOS - TDK Electronics B32921C3223M289
    Part No.:
    B32921C3223M289
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB32921C3223M289.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    305V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP)
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 110°C
    Size / Dimension:
    0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.354" (9.00mm)
    Lead Spacing:
    0.394" (10.00mm)
    Applications:
    EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    X2
    Features:
    1. How to order B32921C3223M289 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B32921C3223M289 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32921C3223M289?
    Image B32921C3223M289
    Part Number B32921C3223M289
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 305V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP)
    Operating Temperature -40°C ~ 110°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)