    EPCOS - TDK Electronics B32921C3223M000
    Part No.:
    B32921C3223M000
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Category:
    Film Capacitors
    Package:
    Radial
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB32921C3223M000.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.022UF 20% 630VDC RAD
    Manufacturer:
    EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case:
    Radial
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage Rating - AC:
    305V
    Voltage Rating - DC:
    630V
    Dielectric Material:
    Polypropylene (PP)
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 110°C
    Mounting Type:
    Through Hole
    Size / Dimension:
    0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.354" (9.00mm)
    Termination:
    PC Pins
    Lead Spacing:
    0.394" (10.00mm)
    Applications:
    EMI, RFI Suppression
    Ratings:
    X2
    Features:
    1. How to order B32921C3223M000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B32921C3223M000 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32921C3223M000?
    Image B32921C3223M000
    Part Number B32921C3223M000
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±20%
    Voltage Rating - AC 305V
    Voltage Rating - DC 630V
    Dielectric Material Polypropylene (PP)
    Operating Temperature -40°C ~ 110°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)