    EPCOS - TDK Electronics B32674D4505K000
    Part No.:
    B32674D4505K000
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB32674D4505K000.pdf
    Description:
    CAP FILM 5UF 10% 450VDC RADIAL
    Shipping
    Inventory:44
    Capacitance:
    5 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    450V
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    7.1 mOhms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C
    Size / Dimension:
    1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1.260" (32.00mm)
    Lead Spacing:
    1.083" (27.50mm)
    Applications:
    DC Link, DC Filtering
    Ratings:
    AEC-Q200
    Features:
    Long Life
    1. How to order B32674D4505K000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B32674D4505K000 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32674D4505K000?
    Image B32674D4505K000
    Part Number B32674D4505K000
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 5 µF
    Tolerance ±10%
    Voltage Rating - AC -
    Voltage Rating - DC 450V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    ESR (Equivalent Series Resistance) 7.1 mOhms
    Operating Temperature -40°C ~ 105°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 1.240" L x 0.630" W (31.50mm x 16.00mm)
    Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 1.083" (27.50mm)