    EPCOS - TDK Electronics B32529C1104J000
    Part No.:
    B32529C1104J000
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedB32529C1104J000.pdf
    Description:
    CAP FILM 0.1UF 5% 100VDC RADIAL
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Voltage Rating - AC:
    63V
    Voltage Rating - DC:
    100V
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size / Dimension:
    0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.256" (6.50mm)
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Features:
    1. How to order B32529C1104J000 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the B32529C1104J000 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of B32529C1104J000?
    Image B32529C1104J000
    Part Number B32529C1104J000
    Manufacturer EPCOS - TDK Electronics
    Package/Case Radial
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±5%
    Voltage Rating - AC 63V
    Voltage Rating - DC 100V
    Dielectric Material Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Mounting Type Through Hole
    Size / Dimension 0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
    Termination PC Pins
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)