    ECS Inc. ECS-CTE-12.00-10-TR
    Part No.:
    ECS-CTE-12.00-10-TR
    Category:
    Resonators
    Package:
    3-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-CTE-12.00-10-TR.pdf
    Description:
    CERAMIC RES 12.00MHZ 10PF SMD
    Series:
    ECS-CTE
    Package/Case:
    3-SMD, No Lead
    Type:
    Ceramic
    Frequency:
    12 MHz
    Frequency Stability:
    ±0.2%
    Frequency Tolerance:
    ±0.5%
    Features:
    Built in Capacitor
    Capacitance:
    10 pF
    Impedance:
    30 Ohms
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
    Height:
    0.039" (1.00mm)