    ECS Inc. ECS-2520Q-33-330-BS-TR
    Part No.:
    ECS-2520Q-33-330-BS-TR
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedECS-2520Q-33-330-BS-TR.pdf
    Description:
    XTAL OSC XO 33.0000MHZ HCMOS SMD
    Shipping
    Inventory:619
    Series:
    ECS-2520Q
    Frequency:
    33 MHz
    Voltage - Supply:
    3.3V
    Frequency Stability:
    ±50ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Current - Supply (Max):
    7mA
    Ratings:
    AEC-Q200
    Supplier Device Package:
    4-VDFN (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.035" (0.90mm)