    Diotec Semiconductor ZMM33R13
    Part No.:
    ZMM33R13
    Manufacturer:
    Diotec Semiconductor
    Category:
    Single Zener Diodes
    Package:
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedZMM33R13.pdf
    Description:
    DIODE ZENER 33V 500MW SOD80C
    Manufacturer:
    Diotec Semiconductor
    Series:
    Package/Case:
    DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz):
    33 V
    Tolerance:
    ±5%
    Power - Max:
    500 mW
    Impedance (Max) (Zzt):
    80 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    100 nA @ 24 V
    Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
    Operating Temperature:
    -50°C ~ 175°C (TJ)
    Grade:
    Qualification:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    SOD-80C
    1. How to order ZMM33R13 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the ZMM33R13 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of ZMM33R13?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ZMM33R13.
    7.How to contact us to get technical supports, such as ZMM33R13 pin diagram, ZMM33R13 datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image ZMM33R13 ZMM33R13
    Part Number ZMM33R13 ZMM33R13
    Manufacturer Diotec Semiconductor Diotec Semiconductor
    Series - -
    Package/Case DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80
    Packaging Bulk Strip
    Product Status Active Active
    Voltage - Zener (Nom) (Vz) 33 V 33 V
    Tolerance ±5% ±5%
    Power - Max 500 mW 500 mW
    Impedance (Max) (Zzt) 80 Ohms 80 Ohms
    Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 24 V 100 nA @ 24 V
    Operating Temperature -50°C ~ 175°C (TJ) -50°C ~ 175°C (TJ)