    Diodes Incorporated FY1100014
    Part No.:
    FY1100014
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFY1100014.pdf
    Description:
    CRYSTAL 11.0592MHZ 20PF SMD
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    SaRonix-eCera™ FY
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    11.0592 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±30ppm
    Load Capacitance:
    20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    Size / Dimension:
    0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    0.043" (1.10mm)
    1. How to order FY1100014 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FY1100014 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FY1100014?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FY1100014.
    Image FY1100014
    Part Number FY1100014
    Manufacturer Diodes Incorporated
    Series SaRonix-eCera™ FY
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 11.0592 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±30ppm
    Load Capacitance 20pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm)