    Diodes Incorporated FL5000047
    Part No.:
    FL5000047
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFL5000047.pdf
    Description:
    CRYSTAL CERAMIC SEAM3225 T&R 3K
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    FL
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    50 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    50 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.78mm)
    1. How to order FL5000047 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FL5000047 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FL5000047?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL5000047.
    Image FL5000047
    Part Number FL5000047
    Manufacturer Diodes Incorporated
    Series FL
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 50 MHz
    Frequency Stability ±15ppm
    Frequency Tolerance ±15ppm
    Load Capacitance 16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm)