    Diodes Incorporated FL2500117
    Part No.:
    FL2500117
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFL2500117.pdf
    Description:
    CRYSTAL 25.000625MHZ 18PF SMD
    Frequency:
    25.000625 MHz
    Frequency Stability:
    ±15ppm
    Frequency Tolerance:
    ±15ppm
    Load Capacitance:
    18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    60 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 85°C
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.78mm)
    1. How to order FL2500117 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FL2500117 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FL2500117?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL2500117.
    Image FL2500117
    Part Number FL2500117
    Type MHz Crystal
    Frequency 25.000625 MHz
    Frequency Stability ±15ppm
    Frequency Tolerance ±15ppm
    Load Capacitance 18pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 85°C
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm)