    Diodes Incorporated FL2500001
    Part No.:
    FL2500001
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFL2500001.pdf
    Description:
    CRYSTAL SURFACE MOUNT
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    SaRonix-eCera™ FL
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    Frequency Stability:
    Frequency Tolerance:
    Load Capacitance:
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.78mm)
    1. How to order FL2500001 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FL2500001 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FL2500001?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL2500001.
    Image FL2500001
    Part Number FL2500001
    Manufacturer Diodes Incorporated
    Series SaRonix-eCera™ FL
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency -
    Frequency Stability -
    Frequency Tolerance -
    Load Capacitance -
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm)