    Diodes Incorporated FL2400050
    Part No.:
    FL2400050
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFL2400050.pdf
    Description:
    CRYSTAL 24.0000MHZ 16PF SMD
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    SaRonix-eCera™ FL
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    24 MHz
    Frequency Stability:
    ±20ppm
    Frequency Tolerance:
    ±20ppm
    Load Capacitance:
    16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    40 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -10°C ~ 70°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.78mm)
    1. How to order FL2400050 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FL2400050 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FL2400050?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL2400050.
    Image FL2400050
    Part Number FL2400050
    Manufacturer Diodes Incorporated
    Series SaRonix-eCera™ FL
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Active
    Type MHz Crystal
    Frequency 24 MHz
    Frequency Stability ±20ppm
    Frequency Tolerance ±20ppm
    Load Capacitance 16pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -10°C ~ 70°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm)