    Diodes Incorporated FL0800001
    Part No.:
    FL0800001
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Category:
    Crystals
    Package:
    4-SMD, No Lead
    Description:
    CRYSTAL 8.0000MHZ 8PF SMD
    Manufacturer:
    Diodes Incorporated
    Series:
    SaRonix-eCera™ FL
    Package/Case:
    4-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Not For New Designs
    Type:
    MHz Crystal
    Frequency:
    8 MHz
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Frequency Tolerance:
    ±50ppm
    Load Capacitance:
    8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    400 Ohms
    Operating Mode:
    Fundamental
    Operating Temperature:
    -30°C ~ 85°C
    Ratings:
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.031" (0.78mm)
    1. How to order FL0800001 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FL0800001 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FL0800001?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FL0800001.
    Image FL0800001
    Part Number FL0800001
    Manufacturer Diodes Incorporated
    Series SaRonix-eCera™ FL
    Package/Case 4-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Product Status Not For New Designs
    Type MHz Crystal
    Frequency 8 MHz
    Frequency Stability ±30ppm
    Frequency Tolerance ±50ppm
    Load Capacitance 8pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 400 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -30°C ~ 85°C
    Ratings -
    Mounting Type Surface Mount
    Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.031" (0.78mm)