    Diodes Incorporated FH2700005
    Part No.:
    FH2700005
    4-SMD, No Lead
    Datasheet:
    ODK (HK) Electronics Technology Co., LimitedFH2700005.pdf
    Description:
    CRYSTAL 27.0000MHZ 12PF SMD
    Frequency:
    27 MHz
    Frequency Stability:
    ±10ppm
    Frequency Tolerance:
    ±10ppm
    Load Capacitance:
    12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance):
    80 Ohms
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 70°C
    Size / Dimension:
    0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    1. How to order FH2700005 on ODK (HK) Electronics Technology Co., Limited?
    3. Are the FH2700005 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of FH2700005?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FH2700005.
    Image FH2700005
    Part Number FH2700005
    Type MHz Crystal
    Frequency 27 MHz
    Frequency Stability ±10ppm
    Frequency Tolerance ±10ppm
    Load Capacitance 12pF
    ESR (Equivalent Series Resistance) 80 Ohms
    Operating Mode Fundamental
    Operating Temperature -20°C ~ 70°C
    Supplier Device Package -
    Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)